• „ProLog” projekt edukacyjny

• „ProLog” to projekt edukacyjny Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, którego celem jest wspieranie i rozwijanie kompetencji kluczowych wśród uczniów i nauczycieli. Udział w nim umożliwia pedagogom pogłębienie wiedzy z zakresu wykorzystania robotyki i myślenia komputacyjnego w ramach realizacji podstawy programowej z przedmiotów ścisłych oraz przyrodniczych w klasach IV-VI.

Projekt skierowany jest do nauczycieli przedmiotów: matematyka, informatyka i przyroda/ biologia/ geografia oraz do uczniów klas 4 - 6 szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie gmin wiejskich, gmin miejsko-wiejskich i gmin miejskich do 20 tys. mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego. Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2023/2024 do dnia 14 czerwca 2024 roku.

W naszej szkole projekt będzie realizowany z klasą V na lekcjach informatyki, matematyki i geografii.

Gazetka informująca działania projektu ProLog

• Podziękowanie

• Uczniowie i rodzice SP im. M. Kopernika w Szymanach serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Szczytno Panu Sławomirowi Wojciechowskiemu za zmodernizowanie kuchni szkolnej, co pozwoliło na zwiększenie atrakcyjności przygotowywanych posiłków.