• SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zarząd Samorządu Uczniowskiego tworzą:

Przewodniczący – Magdalena Woś kl. 8

Zastępca – Jakub Prusik kl. 8

Skarbnik - Mikołaj Orzechowski kl. 8

Sekretarz - Hubert Kamiński kl. 8

Opiekun Magdalena Orzoł

Działalność Samorządu Uczniowskiego w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 polegała na aktywnym udziale uczniów w życiu szkoły i pracy na rzecz społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Szymanach

Zarząd SU został wyłoniony w wyniku demokratycznych wyborów. Wybory zostały zorganizowane i przeprowadzone w ramach ogólnopolskiego programu „Samorządy mają głos” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Przewodniczący i opiekun SU ściśle współpracują z dyrekcją szkoły, ustalając i podejmując wspólne działania.

Pierwsze spotkanie Zarządu SU z przedstawicielami samorządów klasowych odbyło się 4 października. Ustalono wówczas system kolejnych zebrań oraz podjęto pierwsze działania. Kolejne zebrania odbywały się w miarę potrzeb. W I semestrze miało miejsce 5 spotkań.

Podjęto następujące działania:

-       Dokonano przydziału ról między przedstawicieli SU.

-       Ustalono plan pracy SU na I semestr

-       Udział w uroczystości Pasowanie Pierwszaka

-       Przeprowadzono zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska „Cztery łapy” w Szczytnie

-       Zorganizowano i poprowadzono apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz przygotowano słodkie prezenty i życzenia dla grona pedagogicznego

-       Zorganizowano i przeprowadzono apel z okazji 11 listopada oraz wykonano gazetkę okolicznościową

-       Zorganizowana dyskotekę szkolną z okazji Dnia Chłopaka wraz z licznymi konkursami i nagrodami

-       Zorganizowano zbiórkę charytatywną na rzecz chorego dziecka (zbiórka zweryfikowana przez Siepomaga)

-       Przygotowanie opinii w sprawie zakupienia pozycji książkowych do szkolnej biblioteki

-       Samorząd zadbał o świąteczny nastrój szkoły- gazetka, świąteczne stroje uczniów, zdjęcie z Mikołąjem, konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną oraz oprawa muzyczna

-       Przygotowano słodkie prezenty i życzenia dla grona pedagogicznego z okazji Dnia

-       Przeprowadzenie zbiórki na WOŚP

-       Udział szkoły w akcji Pho3Nix- mierzenie liczby kroków uczniów oraz wsparcie WOŚP

Opiekun MSU: Renata Malińska

Mały Samorząd Uczniowski w I półroczu  podjął następujące działania:

1.     Zorganizował w szkole w klasach I-III Dzień Kropki. Zabawy kreatywne z wykorzystaniem kropek.

2.     Zorganizował Dzień Chłopaka: wybór w klasach Super Chłopaka.

3.     Włączył się w organizację w szkole akcji z okazji XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

4.     Kultywował tradycje rodzinne i regionalne. W klasach odbyły się Mikołajki i wigilie. Rozmawiano na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

5.     Promował zdrowy styl życia: jesienna edycja gier i zabaw ruchowych, zdrowego odżywiania.

-       Uczniowie klas I-III   realizowali treści programu „Ratujemy i uczymy ratować”, „Program dla szkół”.