• Piernikowe Boże Narodzenie

• Projekt „Piernikowe Boże Narodzenie” –

Hanna Brumer i Hanna Wnuk – autorki i realizatorki,

współpraca – Monika Romańska.

Projekt „Piernikowe Boże Narodzenie” skierowany był do uczniów gimnazjum.

Projekt był realizowany na zajęciach pozalekcyjnych, jedynie podsumowanie odbyło się w czasie lekcji.

Cele projektu:

·        integracja z rodziną oraz małą i dużą ojczyzną,

·        znajomość tradycji, uzmysłowienie naszych korzeni kulturowych, religijnych i rodzinnych,

·        rozwijanie umiejętności świętowania,

·        przygotowanie świątecznej uroczystości,

·        rozwój umiejętności emocjonalnych, społecznych, empatii.

Zadania  projektu:

• Pieczenie i malowanie pierników.
          • Przygotowanie ozdób świątecznych.
          • Prezentacja i analiza tekstów literackich z literatury regionalnej, układanie życzeń.
          • Kolędowanie.
          • Przygotowanie świątecznej uroczystości.

Dnia 1 grudnia 2007 r. piekliśmy  pierniki w Sasku Małym w gospodarstwie agroturystycznym  „GOCHA” u p. M. i A. Nożyńskich.

Na zajęciach pozalekcyjnych w szkole malowaliśmy pierniki, robiliśmy różne stroiki świąteczne, zwijaliśmy świece z wosku pszczelego (płaty wosku pszczelarze nazywają węzą), poznawaliśmy bożonarodzeniowe tradycje regionalne, śpiewaliśmy kolędy.

Dnia 12 grudnia 2008 r. odbyło się uroczyste podsumowanie projektu u państwa Nożyńskich.

Wszystkim bardzo się podobało. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Pierniki były smaczne.

Wprowadziło to nas w nastrój zbliżających się świąt

Nasi sponsorzy:

•  Państwo Małgorzata i  Andrzej Nożyńscy
          •  Państwo Ewa i Tadeusz Piórkowscy
          •  Pan Jacek Pieńkos

Dziękujemy sponsorom.

Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w realizację naszych działań.

Dziękujemy Urzędowi Gminy za udostępnienie autobusu szkolnego.

Chłopcy z klasy I G - Paweł Kuligowski i Dawid Sosnowski -  przygotowali prezentację multimedialną.