• Sięgajmy gwiazd

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła rozpoczęła zajęcia w ramach projektu Sięgajmy gwiazd. Jest to projekt dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przy współpracy z Gminą Szczytno oraz Fundacją Animowania Rozwoju i Aktywności spora część uczniów naszej szkoły z klas I -VIII będzie nabywała uniwersalne umiejętności oraz kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy.

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie biorą udział w następujących zajęciach: Kreatywne Szymany – zajęcia plastyczne, English for Everyone – zajęcia z języka angielskiego, Robotyka i My - zajęcia z robotyki i kodowania, Zajęcia teatralne, Muzyka wokół nas – zajęcia wokalno-instrumentalne.

W czasie przygotowań do rozpoczęcia zajęć, nasza szkoła została wyposażona w stosowny sprzęt oraz zyskaliśmy dodatkową klasę.

Przy remoncie sali do zajęć wokalno-instrumentalnych udało się wygospodarować miejsce na dodatkową klasę, dzięki czemu nasi najmłodsi uczniowie z klas 1-3 przebywają na jednej kondygnacji.

Nasza klasa do języka angielskiego zamieniła się w profesjonalną pracownię językową z 20 stanowiskami, monitorem interaktywnym oraz laptopem.

W pracowni komputerowej zagościły roboty Codey Rockey, podłoga interaktywna oraz 11 tabletów.

Sala muzyczna wyposażona została w profesjonalny sprzęt muzyczny, nagłośnienie, bum bum rurki, zestawy mikrofonów, zestawy do karaoke.

Nasza szkoła została doposażona w wiele innych rzeczy potrzebnych do prowadzenia poszczególnych zajęć takich jak artykuły papiernicze, farby, sztalugi, parawany do zajęć teatralnych itd.

Ale to nie wszystko! W ramach poszczególnych zajęć uczniowie wyjadą na jednodniowe wycieczki m.in. do Teatru Lalek w Olsztynie, Teatru Narodowego w Warszawie, Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, Teatru Muzycznego w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie i Żelazowej Woli, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

To będą niezwykłe zajęcia i bardzo dobrze spędzony czas.

Relacje z realizacji poszczególnych spotkań projektowych nauczyciele dokumentują umieszczając informację w formie krótkiego opisu i zdjęć na portalu Facebook.