• Projekty gimnazjalne

• Projekty edukacyjne w Zespole Szkół w Szymanach

Tematy projektów:

1. Sprawność gimnastyczna. Opiekun Jarosław Szymański
          Uczniowie: Adrian Kijewski, Konrad Roszkowski, Kamil Rutkowski, Aleksandra Zera.

2. "Bądź jak Picasso". Opiekun Renata Malińska
          Uczniowie: Maksymilian Kisiel, Milena Turska, Kamil Rutkowski.

3. Przenoszenie ciepła przez promieniowanie. Opiekun Anna Krupińska
          Uczniowie: Maciej Kaczmarczyk, Jakub Kobus, Jakub Krupiński, Karol Płoski, Daniel Tomczyk.

4. Kuchnia niemiecka. Opiekun Magdalena Orzoł
          Uczniowie: Kinga Długokęcka, Filip Folga, Sandra Pieczonka, Kacper Rafałowicz.

Rok szkolny 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy II Gimnazjum im. M. Kopernika w Szymanach przystąpili do realizacji projektów edukacyjnych:

1.  A New Story of Little Red Riding Hood – Czerwony Kapturek współcześnie.

Opiekun: Hanna Majewska

Uczniowie: Zuzanna Bryska, Martyna Enerlich, Kacper Samsel, Mateusz Zera.

2. Znaczenie tradycji w życiu mieszkańców małej ojczyzny – skąd się wzięły mazurskie Pofajdoki?

Opiekun: Krystyna Żylonis

Uczniowie: Zuzanna Folga, Marta Janowska, Jakub Kurpiewski, Paweł Świtaj, Konrad Wądolny, Agata Żubkowska.

Rok szkolny 2014/2015

·         Sól – biała trucizna opiekun Danuta Jasińska

Natalia Długokęcka, Bartłomiej Kuciński, Klaudia Płoska, Oliwia Roszkowska.

DOSWIADCZENIE.mp4

·         Szkoła z klasą opiekun Gabriela Piaskowska

Artur Lewandowski, Paulina Szymańska, Damian Wąsowski, Paulina Więcek.

·         Ciśnienie powietrza opiekun Anna Krupińska

Anna Borowa, Dominika Cielewicz, Patryk Kuciński, Jakub Pieczonka, Dawid Zieliński.

Rok szkolny 2013/2014

·         „Polskie i niemieckie potrawy narodowe” opiekunowie H. Brumer, M. Orzoł Katarzyna Lipska, Marta Długokęcka, Julia Cymerys, Bartłomiej Olender, Patrycja Pieczonka, Kacper Zieliński, Filip Piórkowski, Tomasz Prusik, Paweł Antosiak, Artur Wojtas, Katarzyna Śpiewak

·         „Woda – białe bogactwo” opiekun Anna Krupińska

Mariusz Gruchała, Piotr Półdworanin, Janusz Rasieński, Karolina Szymańska.

Rok szkolny 2012/2013

·         „Barwy nie tylko do ozdoby” opiekun R. Malińska

Daniel Krupiński, Kamila Janowska, Sylwia Opalach, Daniel Burchacki

·         „Bilet do Hollywood” opiekun H. Brumer

Bartosz Mieszała, Kamila mieszała, Daria Krupińska, Ewa Borowa, Anna Bałdyga, Diana Kisiel, Aurelia Dębska, Karolina Ruszczyk, Łukasz Borowy, Wiktoria Tomczyk

·         „Domowe Laboratorium” opiekun D. Jasińska

Bartosz Płoski, Robert Wąsowski, Krystian Wąsowski, Marcin Dudziński, Cezary Jezierski.

Rok szkolny 2011/2012

·         „Jeśli wakacje marzeń - to tylko nad Morzem Śródziemnym” opiekun J. Meyza

Kinga Michalak, Julia Gołaszewska, Marta Waloszek, Krystian Rutkowski, Monika Pietrzak,

·         „Jak działają zmysły człowieka?” opiekun J. Meyza

Marta Ulatowska, Paulina Dzierlatka, Maciej Wesołowski, Arkadiusz Cieślik, Dominik Kiełkiewicz

·         „Każdy może oszczędzać energię elektryczną” opiekun Anna Krupińska

Małgorzata Kobylińska, Żaneta Herzberg, Daria Matłoch, Angelika Płoska

·         „Spacer po Szymanach” opiekun R. Malińska

Maciej Rasieński, Dawid Rasieński, Kamil Lipowski, Cezary Kudzia, Mateusz Półdworanin.

Rok szkolny 2010/2011

„Trzymaj formę” opiekun J. Meyza

Joanna Szymańska, Aleksandra Danetko, Aneta Długokęcka

„Minileksykon fantastycznych bohaterów „Hobbita” opiekun H. Brumer

Izabela Półdworanin, Paulina Burchacka, Mariusz Tkacz, Dawid Lisiewicz

„Poznajcie patrona szkoły – gazetka o Mikołaju Koperniku” opiekun H. Brumer

Natalia Bałdyga, Ilona Lipska, Bartosz Gruchała

„Właściwości figur płaskich. Parkiety, mozaiki, puzzle” opiekun G. Piaskowska

Renata Waloszek, Monika Czekaj, Jakub Sobolewski, Krystian Dynda.